Ośrodki narciarskie w Szwajcarii

Prawdziwi wielbiciele jazdy na nartach nie powinni się ograniczać do polskich stoków. Doskonałym miejsce na rozwijanie ich umiejętności jest Szwajcaria. Ponad 60% powierzchni tego kraju jest położone w Alpach, dzięki czemu stanowi idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych. Podpowiadamy, które regiony w Szwajcarii stanowią cel podróży narciarzy z całego świata.

Cztery Doliny

Wybierając się na narty w Szwajcarii warto odwiedzić olbrzymi ośrodek sportów zimowych nazywamy Czterema Dolinami. Jest to najbardziej rozległy ośrodek narciarski w tym kraju. Składa się na ponad 400 kilometrów połączonych ze sobą tras i cieszy się olbrzymią popularnością wśród turystów z Europy i innych kontynentów. W Czterech Dolinach znajduje się profesjonalna trasa zjazdowa Veysonnaz, na której odbywają się zawody pucharu świata. Ponadto obszar składa się na całą masę klimatycznych miejsc noclegowych znajdujących się niedaleko stoków i kolejek.

Matterhorn Glacier Paradise

Ośrodek narciarski Matterhorn Glacier Paradise wyróżnia się wśród wszystkich swoich odpowiedników w Europie. Jest położony nieopodal miejscowości Zermatt, w której panuje całkowity zakaz poruszania się samochodami spalinowymi. Dzięki temu znajdujące się tam powietrze nie ma sobie równych wśród miłośników ekologii. Matterhorn Glacier Paradise dzieli się na kilka obszarów z licznymi stokami, które są wykorzystywane przez cały rok. Stanowią popularną bazę treningową dla profesjonalistów i dla amatorów narciarstwa. Najdłuższa trasa w opisywanym regionie liczy sobie aż 26 kilometrów. Obszar umożliwia dotarcie na nartach na teren sąsiadującego, włoskiego kurortu Cervinia.

Davos Klosters

Davos Klosters to jeden z najpopularniejszych ośrodków odwiedzanych w Szwajcarii podczas zimy. Jest znany od wielu pokoleń i odwiedzany przez liczne rzesze turystów z całego świata. Warto odpowiedzieć na pytanie gdzie leży Davos? Jest ośrodek położony w Gryzonii, w dolinie otoczonej bardzo wysokimi górami. Znajdujące się tam tereny narciarskie można podzielić na pięć rozległych obszarów, które można przemierzać za pomocą klimatycznej kolejki górskiej. Zróżnicowane trasy w Davos Klosters sprawiają, że jest to miejsce, które sprawdzi się zarówno wśród doświadczonych, jak i początkujących narciarzy w tym dzieci. Ponadto można tam znaleźć stoki, które przypadną do gustu miłośnikom jazdy poza wyznaczonymi trasami.

Grimentz-Zinal

Teren narciarski Grimentz-Zinal położony wysoko w Alpach daje możliwość przemierzania blisko 200 kilometrów tras, które są obsługiwane przez 46 wyciągów. Region dzieli się na 3 części, a każda z nich oferuje nieco inną skalę trudności dla narciarzy. Obszar stanowi wspaniały teren freeride’owy dla osób, które preferują jazdę po nieustalonej wcześniej trasie. Tego typu sportowcy mogą się cieszyć ponad 100 hektarami miękkiego śniegu. Poza tym na terenie Grimentz-Zinal można znaleźć ośrodki przeznaczone dla najmłodszych narciarzy. Znajdujące się tam stoki ułatwiają zdobywanie pierwszych szlifów w tej wspaniałej dyscyplinie sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *