Camping na jeziorem? Wybierz Mazury!

Mazury posiadają ponad dwa tysiące jezior – co ważniejsze w dużej mierze ze sobą połączonych. Do tego region kusi zielenią wzgórz i bujnymi lasami. Jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w Polsce i dzięki temu posiada niezwykle bogatą bazę hotelarską i gastronomiczną. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera się na camping na Mazurach!

Dlaczego warto odwiedzić Mazury?

Mazury są niezwykle popularne wśród osób zainteresowanych sportami wodnymi. Każdego roku przybywają tutaj tysiące żeglarzy. Niektórzy z nich co wieczór wypływają z tego samego portu. Inni udają się na trwające czasami nawet kilka tygodni rejsy. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest strefa ciszy – cichy i zielony region, w którym nie można korzystać z silników i odtwarzaczy muzyki.

Również jednak osoby, które nie żeglują, mogą korzystać z dobrodziejstwa wody. Po jeziorach można też przecież pływać kajakiem czy rowerkiem wodnym. Nie zapominajmy, że wiele z akwenów odznacza się wysokim stopniem czystości. Camping na Mazurach daje więc szerokie pole do wodnych kąpieli.

A do tego wszystkiego należy doliczyć ciekawe i dobrze przygotowane ścieżki rowerowe. Jeśli na tyle naszego vana zaczepimy rowery, będziemy mogli każdego dnia przemierzać na nich całe kilometry.

Co można zobaczyć w Giżycku?

Za wakacyjną stolicę regionu często bywają uznawane Mikołajki. Trzeba jednak powiedzieć jasno, że Giżycko niewiele im ustępuje, a pod wieloma względami nawet je prześcigają.

Jeśli wybieramy się na camping na Mazurach, właśnie to miasto będzie stanowiło dla nas idealną bazę wypadową. Leży nad jeziorem Niegocin, a przez jego centrum przebiega kanał. Możemy więc właściwie każdego dnia udawać się w różnych kierunkach kajakiem czy wynajętą żaglówką.

Do tego samo miasto należy do dosyć ciekawych. W jego obrębie możemy zwiedzić między innymi zabytkową wieżę ciśnień. Pod miastem znajduje się z kolei twierdza Boyen. Wrażenie robi zarówno jej konstrukcja, jak i jej dosyć mroczna historia. W trakcie drugiej wojny światowej stacjonowały tutaj wojska niemieckie.

A po sportach wodnych i zwiedzaniu czeka na nas bogata i mocno rozwinięta infrastruktura.

Tradycja campingu na Mazurach

Giżycko jeszcze do 1945 roku było miastem niemieckim. I ten fakt jest dosyć istotny. Już po wojnie odwiedzało je bowiem wielu turystów z RFN. Przyjeżdżali odwiedzić ziemie swoich przodków, ale przy okazji zaszczepiali elementy swojej kultury. A wiadomo powszechnie, że tak zwany vanlife jest w Niemczech popularny od dziesięcioleci. Świetnie przygotowane campingi posiadają wszystkie regiony, w których regularnie bywają mieszkańcy Kraju nad Renem.

Giżycko nie jest tutaj wyjątkiem. W mieście znajdziemy kilka bardzo dobrze przygotowanych pól campingowych. Niektóre z nich są położone tak pięknie, że widoki wręcz zapierają dech w piersiach. Stacjonując na nich, będziemy mieli widok wprost na jezioro.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że niektóre pola dla camperów leżą przy hotelach. Takie rozwiązania daje liczne zalety. Możemy spać w samochodzie – czyli u siebie. Restaurację i dostęp do SPA będziemy mieli jednak na wyciągnięcie ręki.

Sprawdź popularne miejsce na camping na stronie https://www.hotelstbruno.pl/hotel/port-camp/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *