Atrakcje w pobliżu Szamotuł – co warto zwiedzić?

Urlop w Polsce wcale nie musi oznaczać nudy. Wystarczy, że odpowiednio wybierzesz miejsce noclegowe, a zyskasz dostęp do wielu atrakcji. Gdzie szukać kwatery? Szamotuły stanowią świetną bazę wypadową dla rodzinnych wycieczek po regionie. Jakie atrakcje znajdują się w pobliżu miasta? Co warto zwiedzić?

Szamotuły – pobliskie atrakcje. Co zwiedzić?

Polska ma wiele do zaoferowania zarówno wielbicielom błogiego lenistwa, jak i miłośnikom aktywnego wypoczynku. Żeby jednak mieć dostęp do różnych atrakcji, trzeba dobrze zastanowić się nad wyborem lokalizacji kwatery. Szamotuły wydają się idealną bazą wypadową dla każdego, kto chce odkryć piękno Wielkopolski. Jakie miejsca warto zwiedzić w pobliżu Szamotuł?

  1. Ruiny wodnego młyna w miejscowości Ruks-Młyn. Od Szamotuł dzieli je niespełna kilkanaście kilometrów. Położone w lesie, przy ujściu Samicy do Warty stanowić będą świetny cel pieszej wędrówki lub wyprawy rowerowej,

  2. Jezioro Mormin. To malowniczy akwen, otoczony przez lasy i pola. Dzięki przeprowadzonej kilka lat temu rewitalizacji zyskał drugie życie. Wciąż nie jest to kompleksowo zagospodarowany teren, jednak niewątpliwe ma swój urok. Można tu nie tylko wypocząć na plaży, ale również popływać, zagrać w badmintona czy też upiec kiełbaski w specjalnym punkcie biwakowym.

  3. Ścieżka edukacyjno-rekreacyjna na Piaszczychach. Pozwala nie tylko poszerzyć wiedzę na temat otaczającej Szamotuły fauny i flory, ale również aktywnie spędzić czas. Wszystko dzięki infrastrukturze, która zachęca do treningu na świeżym powietrzu. Miłośnicy błogiego lenistwa mogą postawić na nieśpieszny spacer w pięknych okolicznościach przyrody. W pobliżu znajduje się również basen letni i korty tenisa ziemnego.

Również i same Szamotuły stanowią urokliwe miejsce. Znajdują się tutaj ciekawe zabytki, które warto zobaczyć np. baszta Halszki, Zamek Górków czy też Bazylika pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa. Czas spędzony w Szamotułach na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *