Jurata w czerwcu? Koniecznie!

Wakacje coraz bliżej, dlatego warto zacząć zastanawiać się nad wyborem kierunku ich spędzenia. Góry, Mazury, a może Bałtyk? Jeżeli ten ostatni, to warto wybrać wyjątkowy nadmorski kurort, czyli Juratę. Położone na Mierzei Helskiej miasto oferuje złociste plaże, trasy rowerowe oraz bujną przyrodę okalającą region. Aby odkryć wszystkie atrakcje osady, warto wybrać apartamenty Jurata i oddać się eksplorowaniu jednego z najbardziej prestiżowych nadmorskich kurortów. Co warto zobaczyć w Juracie i gdzie się zatrzymać?

Atrakcyjne wakacje 2022 w Polsce – Jurata kusi możliwościami

Jurata jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nadmorskich kurortów w Polsce, który jednakowo zachwyca o każdej porze roku. Wakacyjna pora dodatkowo sprzyja liczbie dostępnych atrakcji. Odwiedzając region, skorzystać możemy z takich rozrywek jak m.in. windsurfing czy paddleboarding. Osłoniona i niezbyt głęboka Mierzeja Helska to idealne miejsce do nauki pływania na desce. Dla tej części turystów, którzy szukają nieco bardziej spokojnych form wypoczynku, Jurata oferuje liczne ścieżki rowerowe oraz szlaki dla spacerowiczów wiodące przez sosnowe lasy. Tuż obok nich ciągną się brzegiem Bałtyku piaszczyste plaże, którymi przechadzka pozwala się zrelaksować  i wyciszyć. Położone w pobliżu morza apartamenty Jurata zapraszają gości, oferując luksusowe pokoje z bajecznym widokiem.

 Jurata 2022 – doskonały pomysł na spędzenie wakacji

Położona w sąsiedztwie Helu i Jastarni osada Jurata to wyjątkowa nadmorska miejscowość, która gwarantuje niezapomniane wrażenia, które odwiedzający goście miło będą wspominać na długo po jej opuszczeniu. Magiczna aura miasta zachwyca nie tylko turystów, ale również artystów. To właśnie tutaj powstały obrazy Wojciecha Kossaka, takie jak m.in. „Zaślubiny Polski z morzem”. Nic dziwnego, że po dziś dzień uważa się Juratę za jedno z najbardziej luksusowych nadmorskich ośrodków wczasowych. Mnogość rozrywek począwszy od barów i restauracji serwujących doskonałe dania, przez spacery ikonicznym molo, a na atrakcjach oferowanych przez kurorty, w tym SPA  odnowa biologiczna skończywszy. Każdy może odnaleźć tutaj miejsce dla siebie. Nawet gdy chwilowo nie dopisze pogoda, w pobliżu miasta znajduje się aquapark, który koniecznie warto odwiedzić, planując wakacje z dziećmi.

 Tygodniowe wczasy nad morzem – co zobaczyć w Juracie i gdzie się zatrzymać?

Dla najmłodszych przewidziano również inne atrakcje, dzięki którym maluchy nie będą się nudzić. Jurata i działające na jej terenie hotele proponują szereg propozycji dla najmłodszych, takich jak konkursy z nagrodami, warsztaty z zajęć plastycznych czy zajęcia z animatorem. Nie brakuje także placów zabaw czy parku linowego. Wspólnie z dziećmi możemy wybrać się także na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Będąc w Juracie, warto odwiedzić m.in. pomnik-fontannę poświęcony bogini morza — Juracie. Przespacerować możemy się także urokliwym deptakiem, który tętni życiem przez cały dzień, aż do późnego wieczora. Chcąc odpocząć po całym dniu atrakcji, warto wynająć apartament w Juracie z widokiem na Morze Bałtyckie. W tym celu skorzystać możemy z jednej z wyszukiwarek, które pomogą nam znaleźć wymarzony pokój w dobrej cenie.

Luksusowe apartamenty w Jastarni znajdziesz na stronie www.blueapart.pl/apartamenty/jurata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *