Wyjazd nad morze poza sezonem. Sprawdź czemu to się opłaca!

Stereotypowo Polacy od maja do sierpnia tłumnie gromadzą się na nadmorskich plażach Polski. Pogoda nie zawsze jest idealna, ale to nie zniechęca urlopowiczów. Poza sezonem letnim zainteresowaniem tym terenem gwałtowanie maleje. Jakie można wymienić zalety urlopu nad morzem w zimnych porach roku?

Bałtyk na jesienno – zimowy wypoczynek

Pierwszą zaletą, którą należy wymienić jest niezmienna malowniczość krajobrazu. Bez względu czy jest wiosna, lato, jesień, czy zima okolice polskiego wybrzeża zapierają dech w piersiach każdemu miłośnikowi naturalnego piękna. Co więcej, poza tradycyjnym sezonem, zarówno na plażach jak i w nadmorskich miastach panują pustki, dzięki czemu urokliwość otoczenia jest jeszcze bardziej uwypuklona.

Znawcy turystyki z nadmorskiego Hotelu Orle w Gdańsku zlokalizowanego na Wyspie Sobieszowskiej, mówią: Wypoczynek nad polskim morzem poza sezonem to gwarancja niższych cen, a także braku jakichkolwiek problemów komunikacyjnych podczas dojazdu na wybrzeże oraz przemieszczania się po nadmorskich miejscowościach. Jest to również idealne rozwiązanie dla miłośników zwiedzania. Ciekawe turystyczne destynacje poza letnimi miesiącami są sporadycznie odwiedzane przez pojedynczych globtroterów.

Benefity dla zdrowia

Często mówi się, że wypoczynek nad Bałtykiem jest zdrowy dla organizmu człowieka, w związku z dużym stężeniem jodu w powietrzu. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że okres największego zagęszczenie tego pierwiastka przypada na okres pochmurnych dni jesienno – zimowych. Wtedy wdychanie rześkiego powietrza z jodem korzystnie wpłynie na stan organizmu urlopowiczów. Jod kojąco zadziała na osoby zmagające się z chorobami tarczycy i układu oddechowego, a także poprawi odporność.

Niewielka ilość turystów wybierających wypoczynek nad morzem poza sezonem wpływa na mniejszy tłok na trasach rowerowych, deptakach i ścieżkach rekreacyjnych. Dzięki temu wczasowicze mogą się wtedy cieszyć lepszymi warunkami do uprawiania różnego typu sportów na świeżym powietrzu.

Celebracje nad morzem

Jesienią i zimą Polacy obchodzą wiele uroczystości i świąt, np. Boże Narodzenie, Sylwester, Nowy Rok, albo Walentynki. Dobrym pomysłem będzie celebracja tych wydarzeń w malowniczym otoczeniu – nad polskim morzem! Takie świętowanie na pewno na długo zapisze się w pamięci każdego z uczestników wyjazdu. Spacer po plaży po zjedzeniu Wigilijnej kolacji lub podziwianie pokazu noworocznych fajerwerków z widokiem na pełne morze to wspomnienia, którymi mało kto może się pochwalić.