Ile trwa podróż autokarem do Czarnogóry?

Czarnogóra to państwo w Europie Południowej ze stolicą w Podgoricy. Często określana jest mianem „Czarnej Perły” Półwyspu Bałkańskiego. Ten nieduży kraj wzbudza wśród polskich turystów coraz większe zainteresowanie z uwagi na liczne atrakcje, jakie oferuje.

Do Czarnogóry można się dostać na kilka sposobów. Obecnie sporo osób wybiera samolot, gdyż tak jest po prostu najszybciej, niemniej na popularności wciąż nie traci inny środek transportu – a mianowicie autokar. Taką opcję można znaleźć w ofercie wielu przewoźników. Do pokonania jest trasa licząca ok. 1650-1700 km, np. z Warszawy do Sutomore bądź z Katowic do Budvy jest ok. 1650 km. To, jak długo jedzie się autokarem z Polski do Czarnogóry, zależy od paru czynników, m.in. od wybranej przez przewoźnika trasy. Zwykle wiedzie ona przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację, aczkolwiek wyruszając ze stolicy można jechać także przez Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Granica przekraczana jest przeważnie w Chyżnym.

Poniżej podane są orientacyjne czasy trwania podróży autokarowych z różnych miast polskich do wybranych miejscowości w Czarnogórze:

– z Warszawy do Budvy jedzie się ok. 31 godzin,

– z Warszawy do do Ulcinj jedzie się ok. 29 godzin,

– z Łodzi do Budvy jedzie się ok. 30 godzin,

– z Łodzi do Ulcinj jedzie się ok. 27 godzin,

– z Krakowa do Ulcinj jedzie się ok. 25 godzin,

– z Krakowa do Budvy jedzie ok. 25 godzin,

– z Katowic do Ulcinj jedzie się ok. 24 godzin,

– Poznania do Budvy jedzie się ok. 28 godzin.

Ceny biletów dla jednej osoby w obie strony wynoszą średnio 400-500 zł.