Wakacje w Termach BUKOVINA? Sprawdź, dlaczego warto!

Wciąż nie masz planów wakacyjnych, ale usilnie szukasz inspiracji? Dobrze, że udało Ci się natrafić na nasz artykuł, w którym zachęcamy do odwiedzenia Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej . To jeden z najnowocześniejszych i najwyżej ocenianych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną w Polsce. Termy są super miejscem na spędzenie letniego urlopu z całą rodziną. Oto dlaczego warto wybrać się na wakacje w Termach BUKOVINA.

Kilka faktów na temat Term BUKOVINA

Termy BUKOVINA to imponujący obiekt położony w urokliwej Bukowinie Tatrzańskiej, kilkanaście minut jazdy samochodem od centrum Zakopanego. Lokalizacja to wielka zaleta tego kompleksu, który sąsiaduje z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, blisko stąd również do głównych atrakcji regionu (Morskie Oko, stacja narciarska w Białce Tatrzańskiej, Dolina Chochołowska i wiele innych).

Termy są zasilane wodą termalną o potencjalnych właściwościach zdrowotnych, wykazującą działanie terapeutyczne. Jest ona pozyskiwana z własnego ujęcia znajdującego się pod zboczem Wysokiego Wierchu na głębokości 2400 metrów. Woda zawiera 28 najcenniejszych składników mineralnych oraz składniki specyficzne – siarkę dwuwartościową i fluorki.

Woda zasilająca baseny Term BUKOVINA jest wodą siarczanowo-sodowo-wapniową, siarczkową, fluorkową, której średnia temperatura na wypływie wynosi 64,5 stopnia Celsjusza, charakteryzującą się mineralizacją na poziomie 1593,2 mg/dm3.

Termy BUKOVINA to obiekt cieszący się dużą popularnością zarówno wśród kuracjuszy, jak i osób chcących zażyć kąpieli w wodzie termalnej w celach rekreacyjnych – szczególnie dotyczy to rodzin z dziećmi, z myślą o których kompleks został wyposażony w szereg znakomitych atrakcji.

Letnia zabawa w wodzie termalnej

Termy BUKOVINA przyciągają rodziny rozbudowaną Strefą Dzieci i Młodzieży. Znajdziemy w niej zjeżdżalnie i płytkie baseny z ciepłą wodą termalną dla maluszków. Obiekt co roku przygotowuje również letnie atrakcje specjalnie z myślą o okresie wakacyjnym. W 2023 roku można skorzystać z:

  • Atrakcji wodnych: toru przeszkód (od 15 lipca do 15 sierpnia);
  • Animacji dla dzieci organizowanych w każdy wtorek w godzinach od 11 do 15 (od 18 lipca do 22 sierpnia);
  • Wakacyjnych czwartków z DJ-em w godzinach od 14 do 20 (od 13 lipca do 24 sierpnia);

Do tego codziennie organizowane są zajęcia z aquaaerobiku, które są dostępne dla gości term w cenie biletu.

Najmłodszych gości oczywiście zainteresują zjeżdżalnie: „Wartko Ruła”, „Krynconka” i „Łostry Śwung”, które zapewniają sporo emocji i bezpieczną zabawę nawet przez cały dzień. Jeśli więc Twoje dzieci są dość wymagające, to wakacje w Termach BUKOVINA na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę.

Baseny zewnętrzne

Latem większość gości Term BUKOVINA preferuje kąpiele w basenach zewnętrznych. Tutaj do wyboru mamy baseny uruchamiane specjalnie na okres wakacyjny, czyli „Corny Staw” (basen, w którym metę mają dwie zjeżdżalnie – „Łostry Śwung” i „Krynconka”) oraz „Letnie Mocydełko” (basen o głębokości 40 cm, znajdujący się w zewnętrznej strefie letniej, który jest wypełniony bardzo ciepłą wodą i idealnie nadaje się do zabawy z maluszkami).

Warto również wspomnieć o całorocznych basenach zewnętrznych, czyli „Niebiesko Dolina” (o głębokości 1,35 m, z udostępnionymi leżankami z hydromasażem), „Cepersko Płań” (basen pływacki o długości 20 metrów i głębokości 1,5 metra, wypełniony nieco chłodniejszą wodą, idealny dla osób uprawiających pływanie, lubiących aktywny wypoczynek) i „Jaskinia nad Porońcem” (w tym basenie można podziwiać kaskady w formie wodospadu, dać się ponieść bystremu potokowi i eksplorować grotę skalną).

Atrakcje dla dorosłych

Oczywiście rodzinny wyjazd wakacyjny musi uwzględniać również potrzeby rodziców czy dziadków. Dorośli goście Term BUKOVINA mogą nie tylko zażywać relaksacyjnych i terapeutycznych kąpieli w basenach termalnych, ale także korzystać z efektownej, doskonale wyposażonej strefy saun (z saunami fińskimi, parowymi i kabinami na podczerwień) czy z bogatej oferty zabiegów odnowy biologicznej (dodatkowo płatnych – wykupując bilet VIP Gold w cenie otrzymuje się częściowy masaż ciała).

Wspomnijmy również o tym, że tuż obok Term BUKOVINA znajduje się czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, którego goście mają bezpośrednie przejście do strefy basenowej – jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, idealne na rodzinne wakacje, oszczędzające czas i pozwalające maksymalnie wykorzystać wszystkie atrakcje term.

Więcej o tym, dlaczego warto spędzić wakacje w Termach BUKOVINA, przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/top-5-powodow-dla-ktorych-warto-spedzic-wakacje-w-termach-bukovina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *