6 powodów, dla których warto wybrać się do Kudowy Zdrój

Zastanawiacie się gdzie wybrać się na urlop lub weekend? Poniżej znajdziecie kilka powodów dlaczego warto udać się do Kudowy Zdrój.

Na granicy Polski i Czech znajdują się Sudety, a tam wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Kudowa Zdrój, która ma dla turystów sporo do zaoferowania. Jak najbardziej warto spędzić tam wolny czas. Z pobytu zadowoleni będą zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla każdego znajdzie się coś miłego, niezależnie od wieku i zainteresowań. Miasto to słynie ze swoich walorów uzdrowiskowych, wobec czego przybywają do niego osoby pragnące podreperować swoje zdrowie. Oprócz tego można liczyć na walory krajobrazowe i historyczne. Wszystko to sprawia, że każdego roku Kudowa Zdrój przyciąga rzesze turystów z różnych miejsc.

Dlaczego wczasy Kudowa Zdrój to dobry wybór?

Będąc w Kudowie Zdrój, nie ma mowy o nudzie. Atrakcji jest tak wiele, że nawet najbardziej wymagający turyści znajdą coś dla siebie:

  • Wyjątkowe spotkania z historią – Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego, czyli skansen z drewnianymi obiektami, liczne ekspozycje, warsztaty i wydarzenia.
  • Kontakt z naturą – Park Narodowy Gór Stołowych, piękne widoki i bujna roślinność.
  • Wypoczynek w ośrodku SPA.
  • Atrakcje dla aktywnych – Aqua Park, Ranch Montana, Mountain Emotion oraz Park Rozrywki.
  • Liczne obiekty hotelowe, pensjonaty i sanatoria.
  • Lokale gastronomiczne oferujące przysmaki kuchni polskiej i czeskiej.

Kudowa Zdrój słynie ze swoich prozdrowotnych wód mineralnych. Po Parku Zdrojowym przechadzali się niegdyś królowie i możnowładcy różnych krajów. Obecnie można w nim nawet uprawiać sporty. Oprócz klasycznych tras do biegania została nawet wytyczona ścieżka zdrowia, na której znajdują się stanowiska wraz z tabliczkami zawierającymi opisy poszczególnych ćwiczeń. Latem odbywają się w Parku Zdrojowym koncerty, można jeść smaczne lody, spróbować świeżej ryby. Dla dzieci idealną opcją jest Capitalna Zabawa ze zjeżdżalniami, basenem wypełnionym piłkami i torem przeszkód. Warto odwiedzić także Muzeum zabawek. Jak widać, wczasy Kudowa Zdrój to świetna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Co jeszcze ma do zaoferowania Kudowa Zdrój?

Wczasy Kudowa Zdrój to idealna okazja do udania się do Kaplicy czaszek, która znajduje się w Czermnej. Jest tam ponad 20 tysięcy ludzkich czaszek, którymi wyłożono ściany i sufit wnętrza. Ciekawą opcją jest także Szlak Ginących Zawodów w Czermnej, gdzie czeka na turystów pracownia garncarska, kuźnia, chaty z robotkami ręcznymi, dom chleba, zwierzyniec. Kolejnymi atrakcjami są Skansen w Pstrążnej, korty tenisowe, Ranczo Montana, Park linowy, AquaPark, Muzeum Żaby, Pomnik Trzech Kultur, Błędne Skały.