Maroko i last minute? To może się udać!

Maroko, prawdziwy tygiel smaków, aromatów, kuszących zapachów. Egzotyka i oryginalna kultura zlokalizowane zaledwie 14 kilometrów od Europy. Do Maroka warto pojechać z wielu powodów, dlatego też kraj jest oblegany przez turystów, stanowiąc jeden z najczęściej obieranych celów wakacyjnych wojaży. Miłośników plażowania zachwyci słońce oraz rajskie plaże nad Atlantykiem. Turyści podążający śladami historii i rozwoju cywilizacji, chętnie zwiedzą marokańskie miasta, w których czas jakby się zatrzymał. Z kolei osobom o wrażliwych podniebieniach z pewnością przypadnie do gustu smaczna kuchnia kojarzona z bogactwem orientalnych przypraw. Chcesz przemierzyć Saharę, spróbować hariry oraz tradycyjnej marokańskiej herbaty, zrobić zakupy na imponujących bazarach Marakeszu, stanąć u podnóża gór Atlas albo podziwiać Ogrody Majorelle? Teraz taka podróż jest w zasięgu ręki! Nawet, jeżeli jeszcze nie pomyślałeś o zorganizowaniu wypoczynku, tysiące gotowych ofert czeka w Internecie. Ostatnimi czasy popularne stały się wyjazdy last minute, które są godne uwagi i mają wiele zalet. Warto zapoznać się z kilkoma przykładowymi propozycjami, by wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie.

Podróż last minute do upalnego Agadiru

Biuro podróży Itaka proponuje na przykład wczasy w Agadirze, malowniczo położonej osadzie, w której słońce świeci przez niemalże 300 dni w roku, a wokół można zwiedzać urokliwe oazy czy gaje oliwne. Maroko last minute w tym wydaniu to koszt zaczynający się już od ok. 1700 zł. Oferty w większości mają charakter all inclusive i dotyczą rozwiniętej bazy hotelowej na najwyższym poziomie. Do dyspozycji turystów pozostają baseny, sauny, strefy dbania o ciało i urodę. Komfortowe warunki lokalowe oraz bajkowa sceneria sprzyjają pełnemu relaksowi.

Rajd po Maroku

Na stronie portalu Wakacje.pl spotkamy się natomiast m.in. z siedmiodniową ofertą wycieczek objazdowych pod hasłem „Cesarskie Miasta”. To możliwość zwiedzenia Marakeszu wraz z jego osławionym ogrodem oliwnym (Menara), podziemnej cysterny w El-Jadidy bądź tras turystycznych Atlasu Wielkiego. Oczywiście w cenie propozycji last minute znajdują się przeloty, noclegi wraz z wyżywieniem oraz zapewnienie środków transportu na miejscu. Koszt wyjazdu to ok. 2100 zł. Rezerwacja jest darmowa i niezobowiązująca.

Podróż last minute do Marakeszu

W serwisie Fly.pl można znaleźć ofertę wylotu do Marakeszu za niespełna 1100 zł. Cena promocyjna dotyczy wylotu z portu w Krakowie liniami lotniczymi RyanAir oraz zakwaterowaniu w kilkugwiazdkowym hotelu Corail w Marakeszu, gdzie dla gości przewidziane jest częściowe wyżywienie w postaci śniadań i kolacji. Hotel znajduje się w miejscu doskonale skomunikowanym. W bliskim zasięgu mamy centrum miasta, dworzec kolejowy, lotnisko, czy pole golfowe. Turyści mogą zwiedzać miasto i okolice na własną rękę lub też skorzystać ze sporego katalogu wycieczek fakultatywnych, jak: wizyta w Parku Narodowym Sus Massa, oglądanie XIX-wiecznych murów obronnych w mieście Tiznit, czy zapierających dech w piersiach krajobrazów górskich w mieście Tafrawut. Wśród innych wycieczek fakultatywnych wyróżnić można wyjazdy do: Legziry, Doliny Ammaln, Wąwozu Ajt Mansur albo Doliny Róż.

Dlaczego warto korzystać z ofert last minute?

Oferty z ostatniej chwili są niezwykle opłacalne dla turystów. Przede wszystkim, stanowią alternatywę dla samodzielnego podróżowania, które nie zawsze jest bezpieczne. Jeśli udajemy się do któregoś z krajów muzułmańskich dobrze jest skorzystać z rad doświadczonych przewodników, a wyjazd z biurem podróży pozwoli nam znaleźć się w wydzielonych strefach uważanych za niezagrożone. Oczywiście w przypadku usług last minute ceny wycieczek spadają. Rankingi pokazują, że za tę samą wycieczkę można zapłacić nawet o kilkaset złotych mniej, w zależności od tego, kiedy ją rezerwujemy. Oferty tego typu są ponadto bardzo wygodne. Nie musimy martwić się o transport, zakwaterowanie, jedzenie i całą masę pomniejszych rzeczy, ponieważ inni zrobią to za nas. Osoby, które jeszcze nie korzystały z tej formy podróżowania lub nie są do niej przekonane, mając na uwadze powyższe konstatacje, powinny ją przynajmniej rozważyć. Maroko czeka!

Sprawdź wycieczki last minute Maroko z portalem eWakacje.pl.