Wycieczki szkolne za granicę tylko z rzetelnym biurem podróży

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wycieczki niezmiennie od lat towarzyszą funkcjonowaniu szkolnej społeczności – pomagają jej członkom integrować się i stanowią ważny element uzupełniający realizowany w szkole program. Obecnie możliwości w zakresie organizowania różnego rodzaju wyjazdów są znacznie większe niż kiedyś, a wyprawy zagraniczne cieszą się coraz większą popularnością.

Wycieczka szkolna za granicę – formalne podstawy organizacji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami organizatorem szkolnych wycieczek jest szkoła. Ma ona prawo zawrzeć umowę z podwykonawcą – czyli z biurem podróży. Pojawiają się tu pewne różnice w kwestiach formalnych pomiędzy placówkami prywatnymi a publicznymi – o ile szkoła prywatna posiada osobowość prawną i może występować jako strona umowy, o tyle w przypadku szkół publicznych biuro podróży wystawia fakturę na jednostkę samorządową, pod którą dana placówka podlega.

Za granicę tylko ze sprawdzonym touroperatorem

Rzetelne i solidne biuro podróży to najlepszy partner każdej szkoły przymierzającej się do zorganizowania wycieczki za granicę. Przykładem takiego biura jest Trybała Team. Firmę założył Jacek Trybała, dla którego podróże są czymś więcej niż tylko atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu. To pasja, która w jego życiu obecna jest od zawsze. Od dziecka kochał zwiedzanie i ciągnęło go do ciekawych miejsc, co pozwoliło mu zdobyć wiedzę i doświadczenie niezbędne przy prowadzeniu biura podróży. Trybała Team to zespół składający się z kompetentnych miłośników podróżowania – wycieczki szkolne to zaś znakomita okazja, aby tę piękną pasję zaszczepić w młodych ludziach. Firma zajmuje się wszelkimi formalnościami i organizuje wycieczki dla grup szkolnych z całej Polski.

Zagraniczna wycieczka szkolna – jaki kierunek?

W asortymencie biura Trybała Team znajdują się atrakcyjne wyjazdy zagraniczne jednodniowe, dwudniowe oraz trzydniowe. Słowacja, Budapeszt, Berlin, Wiedeń, Praga, Lwów – to propozycje wzbudzające spore zainteresowanie. Warto zapoznać się z informacjami na temat poszczególnych wycieczek i sprawdzić, co dokładnie obejmuje cena, jaki jest plan zwiedzania (istnieje opcja zmodyfikowania go zgodnie z sugestiami szkoły) itp. Szczegółowe opisy zamieszczone przy konkretnych ofertach są niezwykle pomocne. Na co się zdecydować? To zależy od wielu czynników, m.in. od wieku uczniów. Należy przejrzeć program pod tym kątem i skonsultować go z potencjalnymi uczestnikami – niewykluczone, że znajdzie się coś, co dzieci zechcą najbardziej zobaczyć.

Bezpieczeństwo i zaufanie – bez tego ani rusz

Wycieczka za granicę to dla uczniów nie lada przeżycie i możliwość zobaczenia miejsc oraz obiektów znanych jedynie z podręczników czy internetu. Pakiet wycieczkowy obejmuje oczywiście opiekę doświadczonego pilota wycieczki i oprowadzanie przez miejscowego przewodnika, niemniej najważniejsze jest to, że podróżując z biurem Trybała Team, można czuć się bezpiecznie bez względu na kierunek wycieczki. Zaufanie do touroperatora jest w tym przypadku kluczowe – biuro ma na swym koncie szereg udanych imprez, co potwierdzają opinie uczestników. Analogicznie może również zorganizować wycieczki dla firm.