Walizki kabinowe, czyli co jest ważne przy ich wyborze?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wybór walizki kabinowej nie jest – jak mogłoby się zdawać – zbyt prosty. Jest to niezwykle trudne, ponieważ zły wybór może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Jak wybrać najlepszą walizkę kabinową? To proste! Będzie ona idealna, jeśli dobrane zostaną właściwe jej rozmiary. Ważne jest to, aby walizka bowiem spełniała wszystkie kryteria, niezależnie od przewoźnika. W czym więc tkwi sekret?

 

Odpowiednie wymiary walizki

Jeśli nie dostosujemy się do limitów bagażowych przewoźnika, to nasza walizka może nie zmieścić się w bezpłatnych i dopuszczalnych limitach narzuconych przez linie lotnicze, a w konsekwencji, niezbędne będzie wniesienie dodatkowej opłaty, która jest stosunkowo duża. Walizka kabinowa powinna mieć wymiary odpowiadające wymaganiom danej linii lotniczej. Każdy przewoźnik samodzielnie je określa, a co więcej – są one liczone osobno, co oznacza, że dwa centymetry mniej w szerokości nie dopuszcza dwóch centymetrów więcej w głębokości. Najlepsze walizki podróżne można znaleźć jednak pod tym linkiem: https://evertourist.com/walizki-kabinowe. Zawsze należy sprawdzać, jakie wymogi ma dana linia lotnicza, by nie płacić na lotnisku za nadprogramowy bagaż.

Każdy przewoźnik lotniczy posiada różne dopuszczalne wymiary, dlatego też ciężko jest dobrać odpowiednią walizkę kabinową, pasującą do preferencji wszystkich firm lotniczych. Zadania nie ułatwia też fakt, że parametry są liczone osobno, a to oznacza, że – na przykład – dwa centymetry mniej głębokości nie niwelują nadmiaru dwóch centymetrów w szerokości.

Według podróżników najlepszym wymiarem walizki będzie 55x40x20. Wszystko dlatego, iż podane przez przewoźników wymiary obejmują także elementy wystające, na przykład rączkę i kółka. Podany rozmiar mieści się więc w parametrach określonych przez duża ilość linii lotniczych, ale zawsze trzeba sprawdzać aktualne komunikaty na stronach przewoźników. Tanie linie lotnicze co jakiś czas zmieniają wymagania co do wymiarów bezpłatnego bagażu kabinowego, dlatego w przypadku podróżowania z takimi przewoźnikami, trzeba trzymać stale rękę na pulsie.

Właściwy rodzaj 

Drugi w kolejności parametr walizki kabinowej to nic innego ja to, czy będzie ona miękka (dla osób podróżujących na przykład autem), półtwarda czy twarda (dla podróżujących samolotami). Kolejny parametr to udogodnienie w postaci kółek, a także wybór koloru według osobistych już preferencji podróżującego.