Tanie loty na sylwestra w ciepłych krajach? Jak spędzić sylwestra pod palmami za małe pieniądze?

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Chcesz spędzić sylwestra w wyjątkowy sposób? A może myślisz o wspaniałej podróży do ciepłych krajów? Zobacz, jak możesz zrealizować swoje marzenie.

Sylwester z biurem podróży

Jeśli chcesz spędzić sylwestra pod palmami, masz dwie możliwości – możesz wykupić wycieczkę w biurze podróży lub zorganizować wszystko na własną rękę. Na początku chcielibyśmy napisać o pierwszej z tych możliwości.

Sylwester z biurem podróży ma tę zaletę, że o nic nie musisz się martwić – no, jedynie o opłacenie wyjazdu oraz zabranie ze sobą paszportu. Przelot, zakwaterowanie, ewentualnie rozrywki zapewniają organizatorzy. Zwykle nie musisz się tez zastanawiać, co robić w noc sylwestrową, ponieważ w hotelu, w którym będziesz spędzać czas, najczęściej odbywają się huczne bale, imprezy. A jeśli nie chcesz w nich uczestniczyć, zawsze możesz spędzić ten czas na plaży, z kieliszkiem wina czy w okolicznej, klimatycznej knajpce.

A jakie są koszty takiej wycieczki? Tu już bywa różnie. Musisz liczyć się z tym, że może to być niemały wydatek, szczególnie, że czasu masz już niewiele – a im później się zdecydujesz, tym droższa będzie wycieczka. Wyjątkiem są wyjazdy last minute, jednak nie masz pewności, czy będą one dostępne w kierunku, o którym myślisz.

Tanie loty do ciepłych krajów – gdzie szukać?

Możesz też wszystko zorganizować na własną rękę. Tanie loty na sylwestra wyszukasz z pomocą esky.pl. Natomiast nocleg możesz zarezerwować za pośrednictwem jednego z najpopularniejszych serwisów, jak np. booking.com czy airbnb.pl (ten drugi jest o tyle ciekawy, że znajdują się tam propozycje wynajmu mieszkań od prywatnych osób, a niektóre z nich zachwycają standardem i wystrojem).

Co więcej, również i wspomniany esky.pl, oprócz wyszukiwarki lotów, umożliwia także sprawdzenie i zarezerwowanie hoteli. A jeśli chcesz oszczędzić trochę czasu i pieniędzy, skorzystaj z wyszukiwarki „Lot + hotel”, dzięki której ostateczny koszt może obniżyć się nawet do 30%.

Zaletą samodzielnej organizacji sylwestra w ciepłych krajach jest to, że możesz w pełni kontrolować wydatki i oszczędzić na noclegu czy nawet przelocie. Ważne jest jednak, żeby zdecydować się jak najszybciej, ponieważ grudzień to „gorący” miesiąc dla linii lotniczych, dlatego trudniej jest znaleźć atrakcyjne oferty.

Pamiętaj przy tym o podstawowych zasadach bukowania biletów – rób to zawsze w tygodniu, najlepiej w godzinach porannych. W weekendy i wieczorami ceny niestety rosną.

Gdzie lecieć na sylwestra do ciepłych krajów?

A jaki kierunek wybrać na sylwestra? Ciepłym klimatem, słońcem, piaskiem i wodą kuszą Malediwy czy Seszele. Tam wypoczniesz, opalisz się, spędzisz niezapomniany czas. Przy okazji warto dodać, że Malediwy słyną z hoteli na wodzie, co jest wspaniałą atrakcją samą w sobie.

Kuszącą propozycją może być też Dominikana, która kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi wakacjami. Czemu więc nie spędzić tam sylwestra? Jeśli chcesz oszczędzić na podróży, sprawdzaj przeloty z… portów lotniczych w Niemczech, gdzie ceny są o wiele niższe. A do Niemiec bez problemu dolecisz z wielu polskich lotnisk.

Gdy wolisz spędzić czas aktywnie, wybierz Kubę lub Sri Lankę. Tam z pewnością nie zabraknie Ci miejsc, które warto zwiedzić.