Rezerwujesz Apartament w Zakopanem blisko centrum? Sprawdź, czy na pewno!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Szukasz noclegu blisko centrum miasta? Właściciel apartamentu zapewnia cię, że zatrzymując się u niego, do Krupówek dotrzesz tylko w 5 minut, a na miejscu okazuje się, że do centrum Zakopanego masz nawet 10 km samochodem? Następnym razem nie daj się nabić w butelkę. Przeczytaj, jak dokładnie sprawdzić, gdzie położony jest apartament w Zakopanem, który chcesz wynająć.

Porównuj odległości apartamentów w Zakopanem w wyszukiwarkach i na stronie właściciela

Jeśli szukasz noclegów z pomocą wyszukiwarek, pamiętaj, że większość z nich ma opcję ,,odległość od centrum”. Wpisz tam interesującą cię ilość kilometrów i znajdź apartamenty w Zakopanem, które odpowiadają twoim potrzebom.

Niestety, wyszukiwarka noclegów to tylko program, w związku z czym czasem bywa zawodny. Aby mieć pewność, że rezerwujesz ten właściwy apartament w Zakopanem, postaraj się znaleźć w Internecie stronę właściciela pensjonatu. Na niej możesz zobaczyć informacje dotyczące odległości danego miejsca od centrum. Porównaj odległość podaną przez wyszukiwarkę z tą, którą deklaruje właściciel.

Jeśli są takie same, bardzo prawdopodobne, że odległość podana w wyszukiwarce jest realna. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić raz jeszcze, korzystając z innych źródeł.

Sprawdzaj odległości noclegu od centrum na internetowej mapie Google

Dzięki niej bardzo szybko możesz sprawdzić położenie punktu A względem punktu B, wyznaczyć trasę, a nawet zobaczyć czy dany obiekt, którego szukasz dalej znajduje się właśnie na tej ulicy, którą wskazuje właściciel.

Aby pomiar kilometrów od centrum wybranego apartamentu w Zakopanem był miarodajny, musisz znać dokładny adres pensjonatu. Następnie wyznacz trasę od adresu miejsca, które chcesz zarezerwować do Krupówek, czyli głównej ulicy miasta. Dzięki mapie zobaczysz jak na dłoni, ile kilometrów będziesz musiał przejść lub przejechać, aby znaleźć się w centrum Zakopanego. Odległości do przebycia w kilometrach bardzo szybko można przeliczyć na minuty.

Dla ciebie pensjonat oddalony od centrum o 5 kilometrów może być już za daleko, a właściciel będzie szedł w zaparte, że oferuje nocleg w przystępnej cenie w samym śródmieściu. Lepiej uniknąć takich sytuacji i poznać twarde dane, które potwierdzą twoje racje.

Rezerwujesz nocleg przez telefon? Zapytaj właściciela o dokładną odległość od centrum

Jeśli interesuje cię pensjonat, w którym przyjmowane są zamówienia telefoniczne, zapytaj recepcjonistkę lub właściciela o dokładną odległość noclegu od centrum miasta. Jeśli obsługa będzie się wykręcała od odpowiedzi, a właściciel kręcił nosem i twierdził wymijająco, że ,,tylko 10-15 minut”, lepiej poszukaj innego miejsca. Nie daj się nabrać na to, że właściciel lub obsługa hotelu nie wie, gdzie dokładnie znajduje się obiekt, w którym pracują.

Pamiętaj, że turystyką w Zakopanem oraz w innych dużych miastach zajmują się najczęściej osoby miejscowe, które najczęściej znają daną miejscowość jak własną kieszeń.

Jeśli nie jesteś pewien, czy otrzymałeś konkretną odpowiedź dotyczącą odległości hotelu od centrum miasta, zawsze pytaj o dokładny adres. W takiej sytuacji nikt nie będzie mógł skłamać ani pokrętnie odpowiedzieć. Jeśli znasz już ulicę, przy której mieści się twój wymarzony apartament w Zakopanem, sprawdzenie jak daleko mieści się od centrum jest dziecinnie proste.