Podróżowanie zimą – jak się spakować?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Zima dla wielu osób nie jest ulubioną porą roku. Niestety i wtedy niektórzy muszą odbywać podróże służbowe, co do największych przyjemności nie należy. Oczywiście o tej porze roku planujemy również ferie zimowe. Jednak zazwyczaj największym problemem jest spakowanie się. Wszak ubrania zimowe zajmują wiele miejsca. Na szczęście wybierając odpowiednie i wygodne walizki podróżne możemy pozbyć się tego problemu. Zatem co należy zabrać ze sobą?

Bo podstawa to walizka podróżna

Nim przejdziemy do tego co spakować, należy zastanowić się raczej w co się spakować. W tym przypadku walizka podróżna to podstawa, a zasadniczo wygodna walizka podróżna. Walizki podróżne dostępne są w różnych rozmiarach zatem nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej wielkości. Warto również zastanowić się nad materiałem wykonania. Zima jest trudną porą roku, gdzie raz pada śnieg, a raz deszcz, czasami też wychodzi słońce. Zatem wilgoć jest niemal na każdym kroku, stąd walizki podróżne z materiału absolutnie się nie sprawdzą. Zdecydowanie lepiej wziąć pod uwagę modele kabinowe, które wykonane są z najwyższej jakości tworzywa ABS. Takie walizki podróżne wykazują się niezwykłą trwałością i odpornością, na zmienne warunki atmosferyczne. Warto również wybrać model na kółka, dzięki mobilności nie będziemy musieli jej nosić. Wysuwana rączka jest kolejną zaletą, gdyż zdecydowanie ułatwia prowadzenie walizki podróżnej.

Kurtka – jedna, dwie czy trzy?

Mówi się, że od przybytku głowa nie boli. Ale od nadmiaru bagażu już tak, szczególnie gdy lecimy samolotem i musimy zapłacić za nadbagaż. A potem suma summarum okazuje się, że z większości tych ubrań nie korzystamy. Zatem należy zastanowić się co zabrać. Zimą podstawą jest kurtka. Tak naprawdę wystarczy spakować tylko jedną, choć może się okazać, że to o jedną za dużo, gdyż przecież kurtkę mamy już na sobie. Wożenie wielu rzeczy jest absolutnie zbędne. Przede wszystkim kurtka powinna być ciepła, ale i powinna posiadać wodoodporną membranę, dzięki temu nie trzeba bać się nawet intensywnych opadów .

Spodnie – ile wziąć par?

Na samym początku należy zastanowić się na ile dni wyjeżdżamy. Jeżeli są to tygodniowe wakacje zimowe, to tak naprawdę wystarczą 2 do3 par spodni, tym bardziej jeżeli czas będziemy spędzać na stoku narciarskim. W tym przypadku większe znaczenie ma skompletowanie odpowiedniego kombinezonu narciarskiego. Najlepiej zabrać ze sobą grube i ocieplane spodnie, awaryjnie warto również mieć klasyczne, granatowe jeansy. Jeżeli podczas podróży mamy odbyć biznesowe spotkanie, to warto zdecydować się na zabranie klasycznych cygaretek w kant, najlepiej oczywiście w kolorze czarnym.

Buty – bo jakość, a nie ilość ma znaczenie

Wiele kobiet wyraża pogląd, że butów nigdy nie jest za dużo. Owszem jeżeli mamy dużą garderobę, to może być słuszny pogląd, ale w przypadku pakowania się do walizki podróżnej lepiej postawić na umiar. W tym przypadku nie liczy się ilość, ale jakość. Warto pamiętać, aby wybierać modele nieprzemakalne i dobrze ocieplane. Również przydatna jest podeszwa antypoślizgowa, dzięki temu możemy uniknąć upadku. Zatem doskonale sprawdzą się trapery, jak słynne australijskie buty emu. Jeżeli podczas wyjazdu planujemy wyjście do eleganckiej restauracji to warto zabrać ze sobą jedną parę botków. Tutaj najlepszym wyborem będą modele na obcasie typu słupek, który jest stabilny.

Bluzki, bluzy, koszule i swetry – czy wszystkich tych ubrań potrzebujemy?

Wiadomo, zimą temperatura może być bardzo niska. A chyba mało kto lubi marznąć. Owszem są osoby, które przedkładają modę nad wygodę, ale zazwyczaj kończy się to dla nich przeziębieniem. Dlatego istotne znaczenie podczas podróży mają walizki podróżne, do których się pakujemy. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą kilka ciepłych swetrów, kilka bluzek typy basic i wystarczy jeden elegancki element garderoby, czy koszula. Sprawdzi się doskonale biała koszula, która w przeciwieństwie do białych kozaczków zawsze jest kwintesencją dobrego stylu. Sprawdzi się ona podczas spotkań biznesowych, gdzie obowiązuje dress code, jak i podczas wizyty w eleganckiej restauracji.

Zatem przed zimowym wyjazdem należy przede wszystkim wybrać wygodną walizkę podróżną. W przypadku ubrań i butów należy zachować umiar i rozwagę, bo przecież nadbagaż kosztuje.