Pielgrzymki zagraniczne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Na rynku można znaleźć różne biura pielgrzymkowe, które specjalizują się w organizacji wyjazdów religijnych, do najpopularniejszych miejsc kultu na świecie. Pątnicy chętnie korzystają z takich ofert i wybierają się m.in. do Francji czy Włoch. Warto sprawdzić, które miejsca najlepiej zobaczyć.

Pielgrzymki do Francji

Wielu pątników decyduje się na pielgrzymki do Francji. Jest tam wiele znaczących miejsc kultu, które warto zobaczyć. Chyba najbardziej popularnym kierunkiem pielgrzymek jest Lourdes. Tamtejsze sanktuarium jest największe w całym kraju. Każdego dnia nawiedza go, niezliczona ilość osób, które fascynują się jego cudowną historią. Ponadto będąc we Francji, warto obejrzeć Katedrę Notre Dame, oraz kilka mniej popularnych kościołów jak np.:

  • Sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a,
  • Sanktuarium La Salete,
  • Kaplica św. Medalika itp.

Z pewnością pielgrzymka do Francji, proponowana przez dobre biura podróży na długo pozostanie w sercach wielu pielgrzymów.

Pielgrzymki do Włoch

Kolejnym niezwykle popularnym kierunkiem pielgrzymek są Włochy. Pątnicy są zainteresowani przede wszystkim możliwością pobytu w Rzymie i Watykanie. Tam mają możliwość modlitwy m.in. w Bazylice św. Piotra, przy grobie papieży (przede wszystkim Jana Pawła II), w Bazylice Matki Bożej Większej, a także u św. Jana na Lateranie. Ponadto obowiązkowym punktem wyjazdów religijnych jest Asyż, znany dzięki historii św. Franciszka. Bardzo ciekawym miejscem w północnej części Włoch, jest znana Bazylika św. Marka w Wenecji.

Pielgrzymki do Portugalii

Mniej oczywistym, ale także bardzo popularnym i ważnym dla pielgrzymów miejscem, jest Portugalia. To miejsce ma związek przede wszystkim z bardzo rozwiniętym kultem Matki Bożej. To tam, w Fatimie Maryja objawiła się małym pastuszkom. W miejscu tego niezwykłego zdarzenia, zostało postawione Sanktuarium Fatimskie, z kapicą Objawień. Ponadto znajdują się tam groby Hiacynty i Franciszka. Pielgrzymki do Portugalii, bardzo często kierują się też do Santiago de Compostela – miejsca, w którym znajduje się osławiona katedra i grób św. Jakuba.

Z pewnością warto skorzystać z oferty dobrego biura pielgrzymkowego. Dzięki usługą, świadczonym przez doświadczonych przewodników, można dobrze zaplanować wyjazdy do najbardziej znanych miejsc kultu na całym świecie.