Niezwykła Etiopia – wyprawy z biurem podróży „Logos Tour”

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Etiopia jest krajem niezwykłym – dzika, niepozorna, leżąca na tzw. Rogu Afryki. Jej stolicą jest Addis Abeba, językiem urzędowym amharski. Kraj ten charakteryzuje się niezwykle ciekawą i burzliwą historią oraz zapierającą dech w piersiach fauną i florą. Kultura lokalsów (niezwykle zróżnicowanych pod względem etnicznym) może zaskoczyć niejednego doświadczonego podróżnika! Dla wielu turystów Etiopia stanowi wielką niewiadomą. Jednak jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – począwszy od niezwykłej przyrody, kończąc na sięgającej I tysiąclecia p.n.e historii. Dlatego warto, pewnego dnia, wspólnie z biurem podróży „Logos Tour” przekonać się jak wiele ten tajemniczy kraj ma do zaoferowania!

Tajemnicza stolica

Pierwszym miejscem w Eiopoii, które zobaczymy w zakładce „Etiopia wyprawy„, będzie stolica kraju – Addis Abeba. Jest to miasto w typowo afrykańskim klimacie. Warto odwiedzić je na początku podróży, aby poczuć pierwszy smak kultury afrykańskiej, spróbować tradycyjnej kuchni oraz odwiedzić typowe afrykańskie targi. Co ciekawe, Addis Abeba ma różnorodne zaplecze muzealne. Obowiązkowym punktem, obecnym we wszystkich wycieczkach jest Muzeum Etnologiczne oraz Muzeum Narodowe Etiopii, gdzie znajduje się kopia szkieletu „Lucy” – australopiteka, którego wiek szacowany jest na około 3,5 mln lat! Zwiedzanie miasta obejmuje również wizytę w katedrze św. Trójcy, katedrze św. Jana, mauzoleum Menelika II oraz wjazd na górę Entoto, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na miasto.

„Ptasi raj”

Punktem, którego nie mogło zabraknąć na trasie wyprawy po Etiopii, jest jezioro Tana. Rejs po tym – największym w Etiopii jeziorze – zwykle obfituje w niezapomniane wrażenia, związane z różnorodnymi gatunków ptaków oraz Klasztorami Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Klasztory zostały zbudowane na kilku wyspach, znajdujących się na jeziorze. Co więcej, jezioro Tana jest źródłem Nilu Błękitnego – najdłuższego i największego dopływu Nilu, który na początku swojego biegu tworzy niesamowite wodospady!

Kolejną naturalną atrakcją Etiopii, bez której hasło „Etiopia wyprawy” nie miałoby znaczenia, jest Park Narodowy Gór Simien, razem z jego niezwykłymi mieszkańcami – dżeladami brunatnymi. Park Narodowy jest miejscem z niesamowitą fauną i florą, najwyższym w Etiopii szczytem (Ras Daszan, 4543 m n.p.m.) oraz dzikimi i malowniczymi krajobrazami.

Ciekawym miejscem w Etiopii jest również Wielki Rów Afrykański, dla którego charakterystyczne są strome zbocza oraz doliny wypełnione jeziorami. Uczestnicy wycieczek będą mieli możliwość przejechać wzdłuż tego osobliwego wybryku natury, który powoduje powolne oddzielanie się cypla wschodniej Afryki od większej części kontynentu.

Lalibela

Lalibela jest uznawana za najbardziej atrakcyjne miejsce w całym kraju, które – według legend – zostało zbudowane przez anioły! Jest to święte miejsce Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, nazywane ósmym cudem świata oraz objęte ochroną przez UNESCO. Wycieczki po Etiopii obejmują zwiedzanie całego kompleksu wykutych w skale świątyń, powstałych między 800 a 1200 rokiem n.e. Co ciekawe, świątynie te obecnie również są miejscem kultu oraz ceremonii religijnych.

Rzeka Omo

Rzeka, która powinna znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc planując „Etiopia wyprawy„. Jest to miejsce unikatowe, jedno z niewielu – nietknięte przez człowieka, z dala od technologii i świata XXI w. jaki wszyscy znamy. W dolinie rzeki Omo wciąż żyją afrykańskie plemiona, których kultura oraz niesamowita symbioza z naturą przetrwały do dzisiaj. Wizyta u rdzennych mieszkańców Etiopii na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem! Każde plemię ma do zaoferowania coś unikalnego, począwszy od najlepszej kawy w kraju, skończywszy na kobietach zdobiących wargi krążkami z gliny.

Etiopia jest krajem niezwykle zróżnicowanym. Posiada unikatowe i nietknięte przez człowieka walory przyrodnicze. Lasy i góry, w których kryją się afrykańskie plemiona, wiele śladów Katolickiego Kościoła Ortodoksyjnego, niezwykle ciekawą kulturę, która przetrwała setki lat.

Wszystkich walorów Etiopii nie da się opisać, trzeba to po prostu zobaczyć.