Niezbędne sprzęty AGD/ RTV na wakacje – co zabrać ze sobą w podróż?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Planujesz urlopem nad morzem albo w górach? Wybierasz się na kemping z rodziną albo na spontaniczny wypad pod namiot z przyjaciółmi? Niezależnie od tego, jak chcesz spędzić wakacje, nie możesz zapomnieć o turystycznych sprzętach kuchennych i gadżetach technologicznych, dzięki którym Twój wypoczynek będzie przyjemny i udany. Sprawdź, co zabrać ze sobą w wakacyjną podróż.
Gotowanie w plenerze

Jeśli zamierzasz odpocząć na łonie natury pod namiotem albo na polu kempingowym, przyda Ci się kuchenka turystyczna, dzięki której będziesz mógł samodzielnie przyrządzać potrawy. Najlepszym wyborem będzie niewielka kuchenka gazowa, do której bez problemu podłączysz butlę z gazem. Na polu namiotowym przyda Ci się również lodówka turystyczna na wkłady, która odpowiednio schłodzi napoje i żywność, przedłużając jej termin przydatności do spożycia. Jeśli wybierasz się na kemping samochodem, możesz zabrać ze sobą lodówkę elektryczną, zasilaną z gniazdka zapalniczki samochodowej.

Bezpieczna podróż samochodowa

Jaki sprzęt jest niezbędny podczas podróży samochodem lub kamperem? Przede wszystkim nawigacja samochodowa, która nie tylko wskaże Ci optymalną trasę do celu, ale również będzie Cię na bieżąco informować o warunkach panujących na drodze. Dzięki nawigacji GPS będziesz wiedział, gdzie trwają roboty drogowe i na jakiej trasie doszło do kolizji. W rezultacie obierzesz inny kierunek i unikniesz stania w kilkugodzinnych korkach. Podczas jazdy samochodem bardzo przydatny okazuje się wideorejestrator jazdy, który przez cały czas rejestruje obraz przed samochodem oraz po jego bokach. Co więcej, materiał z kamerki samochodowej pomoże ustalić sprawcę kolizji na drodze, a także namierzyć agresywnego kierowcę. Jeśli więc wybierasz się w długą podróż, te dwa urządzenia pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Podczas wakacyjnych wypadów zawsze pod ręką powinieneś mieć butelkę świeżej wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest szczególnie ważne podczas letnich upałów. Jeśli nie chcesz za każdym razem kupować wody butelkowanej, możesz zaopatrzyć się w praktyczny bidon z ustnikiem albo butelkę filtrującą. Ta druga jest o tyle praktyczniejsza, że ma zamontowany filtr, który oczyszcza wodę z zanieczyszczeń, chloru i innych pierwiastków. Dzięki temu do butelki możesz nalać wodę prosto z kranu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wyjąć filtr z butelki i korzystać z niej jak ze zwykłego bidonu.

Źródła mocy zawsze pod ręką

Musisz pamiętać, że akumulatory w sprzętach elektrycznych, takich jak smartfony, nawigacje GPS czy głośniki bezprzewodowe, potrafią się rozładować w najmniej spodziewanym momencie. Jeśli więc nie chcesz zostać bez nawigacji w nieznanym terenie, koniecznie powinieneś zabrać ze sobą ładowarkę samochodową. Natomiast w kieszeni, plecaku czy torbie podróżnej, zawsze powinieneś nosić powerbank, dzięki któremu naładujesz swój telefon, gdziekolwiek się udasz. Jeśli wybierasz się za granicę, powinieneś również zaopatrzyć się w uniwersalny adapter elektryczny. Dzięki niemu bez problemu podłączysz sprzęty elektryczne do gniazdek o różnych wtykach.

Ratunek w czasie deszczu

Niestety nie mamy wpływu na pogodę, a ta jak wiadomo, lubi płatać figle. Gdziekolwiek się wybierasz, w góry czy nad morze, powinieneś by przygotowany na deszczową pogodę. Przyda Ci się więc nie peleryna przeciwdeszczowa, dzięki której będziesz mógł spokojnie odwiedzać muzea czy wystawy, nie martwiąc się o zmoczenie. W takich chwilach warto mieć przy sobie również sprzęty multimedialne – smartfon, tablet czy niewielki laptop, dzięki którym będziesz mógł miło spędzić czas w oczekiwaniu na piękną i słoneczną pogodę. Takie gadżety przydadzą się szczególnie osobom, które wybierają się na wypoczynek z dzieckiem.

Pamiątki z podróży

Wybierając się na wakacje, pamiętaj o spakowaniu do torby podróżnej aparatu cyfrowego czy smartfona, dzięki którym będziesz mógł uwieczniać piękne krajobrazy, naturę i odwiedzone zabytki. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, np. jeżdżąc na rowerze po górach, pływając na windusrfingu czy jeżdżąc na skuterze wodnym, powinieneś mieć przy sobie również kamerę sportową. Ma ona miniaturowe rozmiary, więc bez problemu zamontujesz ją na kierownicy czy na kasku. Kamery sportowe przeważnie mają wodoodporne obudowy, dzięki czemu uwiecznią najlepsze chwile spędzone zarówno na lądzie, jak i w wodzie.

Sprzęty z segmentu AGD i RTV przydatne w podróży zakupisz na Inlago.pl