Jakie kierunki najlepiej wybrać na wycieczki objazdowe?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wycieczki objazdowe to idealne rozwiązanie dla osób, które nastawione są głównie na intensywne zwiedzanie zamiast wylegiwania się plackiem na plaży. Podczas takiego typu podróży warto połączyć ze sobą kilka miast lub nawet kraju, aby zobaczyć jak najwięcej w danym czasie. Dokąd zatem warto wybrać się w ramach wycieczki objazdowej? Podpowiadamy!

Bałkany – Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra

Bałkany to rejon uwielbiany przez wielu turystów ze względu na bliskość od Polski i różnorodne ukształtowanie powierzchni (bez problemu można tam dostrzec morze i góry w jednym krajobrazie). Podczas jednej wycieczki możesz zwiedzić dobrze znaną polskim podróżnikom Chorwację, tajemniczą, aczkolwiek piękną Czarnogórę oraz nieodkrytą jeszcze przez masy Bośnię i Hercegowinę. Te widoki z pewnością zapadną Ci w pamięć!

Stolice Węgier, Austrii i Słowacji

Mowa oczywiście o Budapeszcie, Wiedniu i Bratysławie. Warto zobaczyć, co kryją w sobie te lubiane przez Polaków miasta! To świetna okazja, by zjeść prawdziwe placki po węgiersku, napić się pysznej kawy w wiedeńskiej kawiarni oraz przejść się ulicami Bratysławy, która jest jedyną stolicą na świecie graniczącą z dwoma innymi państwami.

Rosja – Petersburg i Moskwa

Tajemnicza Rosja na wyciągnięcie ręki! Podczas wycieczki objazdowej w tym kraju najlepiej jest wybrać się do dwóch najbardziej znanych miast – Moskwy oraz Petersburga. Stolica Rosji jest największą stolicą w Europie, zatem warto ją zobaczyć na własne oczy. Przejść się Placem Czerwonym, kupić matrioszkę, a potem wybrać się do Petersburga. To najbadziej słoneczne miasto Rosji położone na 42 wyspach – prawdziwa Wenecja Wschodu!

Iberiada – Francja, Hiszpania i Portugalia

Jeśli lubisz śródziemnomorski klimat, ta wycieczka jest dla Ciebie. Pojedź do krajów, w których słońce, morze i ciepłe powietrze to standard. Francja oraz państwa Półwyspu Iberyjskiego – Hiszpania i Portugalia – nastroją Cię pozytywnie na wiele dni nawet po podróży.

Włochy – wszędzie!

Włochy to idealny kraj na wycieczkę objazdową – wiele znanych miast obok siebie, cudowne widoki, mieszająca się natura przemawiają właśnie za tym kierunkiem. Możesz wybrać się do Lombardii podziwiać jezioro Garda i Como albo wybrać tereny bliżej morza, np. Rimini. Obowiązkowym punktem na mapie Włoch do zobaczenia jest oczywiście stolica – Wieczne Miasto Rzym. Do tego pyszne jedzenie, Aperol i przepis na idealną wycieczkę gotowy!

Chcesz wybrać się na wycieczkę objazdową? Wejdź na stronę Biuro Podróży Gliwice Forum i zapoznaj się z aktualną ofertą!