Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Przygotowując się do zagranicznego wyjazdu, największą wagę przykładamy do zakupu biletów lotniczych i rezerwacji noclegów. Nie powinniśmy przy tym zaniedbywać ważnego obszaru, jakim jest bezpieczeństwo – nasze i podróżujących z nami osób.

Bez względu na to, który zakątek świata planujemy odwiedzić, kwestie związane z bezpieczeństwem należy traktować priorytetowo. Pamiętajmy o tym, że nie na wszystko mamy wpływ i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co nam się podczas urlopu przydarzy. O słuszności twierdzenia, że Polak mądry po szkodzie, przekonała się już niejedna osoba, która pojechała za granicę bez ubezpieczenia. Wypadek czy nagła choroba to zdarzenia skutecznie komplikujące pobyt za granicą – zwłaszcza, jeśli nie mamy stosownej polisy.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Skrojone na miarę naszych potrzeb ubezpieczenie turystyczne na www.polisaturystyczna.pl daje pewność, że przykre niespodzianki nie narażą nas na spore wydatki. Warto mieć świadomość, iż koszty leczenia za granicą do niskich nie należą. Przykładowo ceny leczenia ambulatoryjnego w Turcji zaczynają się od 70 EUR, w Egipcie – od 35 EUR, w Hiszpanii i Włoszech – od 55 EUR, a w Stanach Zjednoczonych – od 75 EUR. Jeśli np. w Turcji dopadnie nas zatrucie pokarmowe, to za 2-dniowy pobyt w szpitalu dostaniemy rachunek opiewający na ok. 1800 EUR, 3-dniowa hospitalizacja w Bułgarii z powodu złamania nogi wyceniana jest na ok. 2800 EUR itd. Są kraje, jak chociażby Stany Zjednoczone, gdzie ceny świadczeń medycznych są horrendalnie wysokie. Koszty leczenia (KL) to kluczowa przesłanka decydująca o zakupie polisy turystycznej. Ponadto solidne ubezpieczenie zapewnia wsparcie i w innych sytuacjach jak m.in. kradzież dokumentów, wypadek, utrata bagażu, awaria samochodu etc.

Gdzie kupić najlepszą polisę?

Aby wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę powinniśmy:

– sprecyzować oczekiwania względem ubezpieczenia,

– porównać minimum kilka propozycji – tu z pomocą przyjdą porównywarki internetowe.

Przy wyborze ubezpieczenia zawsze trzeba zwracać uwagę na:

– sumę ubezpieczenia,

– sumy poszczególnych ubezpieczeń wchodzących w skład polisy (OC, NNW, KL etc.),

– zakres ochrony ubezpieczeniowej,

– wykluczenia z ochrony ubezpieczeniowej.

Warto też zorientować się czy bank, w którym posiadamy konto, posiada atrakcyjne oferty, np. ubezpieczenie turystyczne mBank z www.polisaturystyczna.pl może się okazać najlepszym dla nas rozwiązaniem.

Nie ma jednej uniwersalnej polisy. Zawsze kierujmy się indywidualnymi przesłankami – stanem naszego zdrowia, celem wyjazdu, nie bez znaczenia jest też miejsce i czas turystycznego pobytu za granicą.

Dobra polisa to spokojny urlop

Zagraniczna podróż upływa w dużo lepszej atmosferze, gdy zatroszczymy się o właściwą ochronę. W porównaniu z wydatkami, jakie czekają nas w przypadku braku polisy, cena ubezpieczenia to zaledwie niewielki odsetek kosztów organizacji wyjazdu. Za kilkadziesiąt złotych jesteśmy w stanie nabyć ubezpieczenie, które skutecznie ochroni nas przed finansowymi skutkami różnych zdarzeń.