Ile trwa lot na Dominikanę?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dominikana – raj na Morzu Karaibskim, jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Wspaniała pogoda, egzotyczne widoki, piękne plaże – czego chcieć więcej? Do tego słynący z życzliwości i uprzejmości mieszkańcy, smakowite potrawy oraz znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych i innych dyscyplin. Jak widać, wiele jest powodów, dla których warto wybrać się na Dominikanę.

Polskę i Dominikanę dzieli spora odległość, dlatego też wsiadając do samolotu, trzeba być przygotowanym na długą podróż. Najszybciej dostać się tam lotem czarterowym:

– z Warszawy, Katowic, Gdańska, Krakowa i Wrocławia do Santo Domingo (stolicy Dominikany) leci się średnio 10 godzin 50 minut,

– z Warszawy, Katowic i Gdańska do Punta Cana leci się ok. 11 godzin,

– z Warszawy do La Romana leci się ok. 11 godzin.

Podane powyżej czasy podróży dotyczą rejsów bez międzylądowania, z międzylądowaniem lot czarterowy trwa średnio 13 godzin 45 minut.

Co się natomiast tyczy lotów rejsowych, to nie ma bezpośrednich tego typu połączeń pomiędzy Polską a Dominikaną. Są one realizowane tylko z Warszawy, a podróżni mogą skorzystać z oferty takich przewoźników jak LOT, Air France, Lufthansa oraz Condor. Lot rejsowy z Warszawy do Punta Cana trwa ok. 16 godzin 30 minut, aczkolwiek trzeba brać poprawkę na przesiadki i czas oczekiwania na kolejny samolot. To sprawia, że całkowity czas podróży wydłuża się do ponad 27 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *