Ile trwa lot na Dominikanę?

[Głosów:122    Średnia:2.3/5]

Dominikana – raj na Morzu Karaibskim, jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Wspaniała pogoda, egzotyczne widoki, piękne plaże – czego chcieć więcej? Do tego słynący z życzliwości i uprzejmości mieszkańcy, smakowite potrawy oraz znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych i innych dyscyplin. Jak widać, wiele jest powodów, dla których warto wybrać się na Dominikanę.

Polskę i Dominikanę dzieli spora odległość, dlatego też wsiadając do samolotu, trzeba być przygotowanym na długą podróż. Najszybciej dostać się tam lotem czarterowym:

– z Warszawy, Katowic, Gdańska, Krakowa i Wrocławia do Santo Domingo (stolicy Dominikany) leci się średnio 10 godzin 50 minut,

– z Warszawy, Katowic i Gdańska do Punta Cana leci się ok. 11 godzin,

– z Warszawy do La Romana leci się ok. 11 godzin.

Podane powyżej czasy podróży dotyczą rejsów bez międzylądowania, z międzylądowaniem lot czarterowy trwa średnio 13 godzin 45 minut.

Co się natomiast tyczy lotów rejsowych, to nie ma bezpośrednich tego typu połączeń pomiędzy Polską a Dominikaną. Są one realizowane tylko z Warszawy, a podróżni mogą skorzystać z oferty takich przewoźników jak LOT, Air France, Lufthansa oraz Condor. Lot rejsowy z Warszawy do Punta Cana trwa ok. 16 godzin 30 minut, aczkolwiek trzeba brać poprawkę na przesiadki i czas oczekiwania na kolejny samolot. To sprawia, że całkowity czas podróży wydłuża się do ponad 27 godzin.