Czarter jachtów na Mazurach

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Urlop, wakacje, czy majówka, to bezsprzecznie okresy, w których chcemy jak najbardziej efektywnie naładować baterie przed czekającymi na nas wyzwaniami dnia codziennego. Nie musi się to jednak wiązać z ograniczeniem swojej aktywności fizycznej – wręcz przeciwnie, aktywny wypoczynek w sytuacji, gdy otaczają nas drzewa, słońce przyświeca, a my znajdujemy się na spokojnej tafli wody, może dać nam zastrzyk energii no kolejne długie miesiące. Co więcej, w poszukiwaniu takiej przygody nie musimy wędrować palcem po mapie, przesuwając nim po najdalszych zakątkach świata.

Wystarczy zwrócić się ku Mazurom, oferującym moc niezapomnianych atrakcji. Jedną z nich, niewątpliwie jest czarter jachtu, dzięki czemu możemy poczuć się niczym kapitan własnej fregaty, na pokładzie której odkrywać będziemy coraz to nowsze, ciekawe miejsca. Wszyscy zainteresowani spędzeniem swojego wolnego czasu na płycie jachtu, powinni zapoznać się z ofertą na stronie czarter4u.pl, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące możliwości żeglugi po mazurskich jeziorach.

Czasy, kiedy eksploatowanie naszych pływających jednostek było kosztowne i wiązało się z koniecznością organizacji przedsięwzięcia nie mniejszego, niż niejedno góralskie wesele, możemy zaliczyć do czasów słusznie minionych. Dlatego właśnie warto skorzystać z oferty i wybrać jeden z oferowanych przez czarter4u.pl modeli jachtów.

Jeżeli cenimy się nowoczesność i styl, warto wybrać jacht Maxus 26 Najemnik. Oryginalny kształt, rozwiązania stosowane na jachtach typowo morskich i dbałość o detale to jedynie namiastka tego co nam oferuje ten model. Wyposażenie wnętrza obejmuje lodówkę elektryczną, ogrzewanie, dostęp do ciepłej wody oraz kuchenkę gazową. Jacht posiada praktycznie zaprojektowaną zejściówkę oraz dodatkowe wzmocnienie konstrukcyjne dla co stanowi element wzmacniania bezpieczeństwa użytkowania łodzi.

Do wyboru mamy także jacht Maxus 28 Autsajder, który jest najszybszym jakim dysponuje flota wypożyczalni. Ponadto dużym atutem jest wygodne wnętrze oraz możliwość zabrania na podkład 8 osób. Znakiem rozpoznawczym linii jachtów Maxus są eleganckie i nowocześnie zaprojektowane okna. Ostatni model jaki jest dostępny to jacht Maxus 28 Partyzant, który charakteryzuje się nowoczesną linią pokładu oraz dużym kokpitem pomieści na pokładzie do 8 osób. Oba modele posiadają dostęp do WI-FI oaz telewizor LCD.

Kiedy mamy już wybraną odpowiednią łódź, czas przystąpić do realizacji swojego pomysłu na zapomnianą przygodę. Do wyboru mamy kilka szlaków a to ile z nich uda na się zaliczyć, zależy tylko od czasu jaki chcemy przeznaczyć na zwiedzanie.

Główne szlaki żeglowne to:

  1. Trasa Giżycko -Węgorzewo o dystansie 25,20 km
  2. Trasa Giżycko – Mikołajki o dystansie 37,20 km
  3. Trasa Mikołajki – Ruciane-Nida o dystansie 19,20 km
  4. Trasa Mikołajki-Pisz o dystansie 25 km
  5. Trasa Mikołajki Ryn o dystansie 20 km

Czarter jachtu pozwoli nam na opłynięcie jeziora Niegocin, przez które biegnie szlak żeglarski z Giżycka do Mikołajek, Węgorzewa, Rucianego-Nidy i do Pisza. Jeżeli zdecydujemy się na Pisz lub Ruciane-Nida, dodatkową atrakcją podczas podróży będzie największe polskie jezioro – Śniardwy.

Nie jest ważne w którą stronę zdecydujemy się pożeglować, malowniczy teren mazurskich jezior z pewnością pozwoli nam odpocząć od zgiełku miasta oraz da nam ogromną dawkę pozytywnej energii. Krajobraz Mazur łączy w sobie piękno lasów i jezior, ale także urokliwych miast, które warto odwiedzić korzystając z wolnej chwili.