6 powodów, dla których warto wybrać się do Kudowy Zdrój

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zastanawiacie się gdzie wybrać się na urlop lub weekend? Poniżej znajdziecie kilka powodów dlaczego warto udać się do Kudowy Zdrój.

Na granicy Polski i Czech znajdują się Sudety, a tam wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Kudowa Zdrój, która ma dla turystów sporo do zaoferowania. Jak najbardziej warto spędzić tam wolny czas. Z pobytu zadowoleni będą zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla każdego znajdzie się coś miłego, niezależnie od wieku i zainteresowań. Miasto to słynie ze swoich walorów uzdrowiskowych, wobec czego przybywają do niego osoby pragnące podreperować swoje zdrowie. Oprócz tego można liczyć na walory krajobrazowe i historyczne. Wszystko to sprawia, że każdego roku Kudowa Zdrój przyciąga rzesze turystów z różnych miejsc.

Dlaczego wczasy Kudowa Zdrój to dobry wybór?

Będąc w Kudowie Zdrój, nie ma mowy o nudzie. Atrakcji jest tak wiele, że nawet najbardziej wymagający turyści znajdą coś dla siebie:

  • Wyjątkowe spotkania z historią – Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego, czyli skansen z drewnianymi obiektami, liczne ekspozycje, warsztaty i wydarzenia.
  • Kontakt z naturą – Park Narodowy Gór Stołowych, piękne widoki i bujna roślinność.
  • Wypoczynek w ośrodku SPA.
  • Atrakcje dla aktywnych – Aqua Park, Ranch Montana, Mountain Emotion oraz Park Rozrywki.
  • Liczne obiekty hotelowe, pensjonaty i sanatoria.
  • Lokale gastronomiczne oferujące przysmaki kuchni polskiej i czeskiej.

Kudowa Zdrój słynie ze swoich prozdrowotnych wód mineralnych. Po Parku Zdrojowym przechadzali się niegdyś królowie i możnowładcy różnych krajów. Obecnie można w nim nawet uprawiać sporty. Oprócz klasycznych tras do biegania została nawet wytyczona ścieżka zdrowia, na której znajdują się stanowiska wraz z tabliczkami zawierającymi opisy poszczególnych ćwiczeń. Latem odbywają się w Parku Zdrojowym koncerty, można jeść smaczne lody, spróbować świeżej ryby. Dla dzieci idealną opcją jest Capitalna Zabawa ze zjeżdżalniami, basenem wypełnionym piłkami i torem przeszkód. Warto odwiedzić także Muzeum zabawek. Jak widać, wczasy Kudowa Zdrój to świetna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Co jeszcze ma do zaoferowania Kudowa Zdrój?

Wczasy Kudowa Zdrój to idealna okazja do udania się do Kaplicy czaszek, która znajduje się w Czermnej. Jest tam ponad 20 tysięcy ludzkich czaszek, którymi wyłożono ściany i sufit wnętrza. Ciekawą opcją jest także Szlak Ginących Zawodów w Czermnej, gdzie czeka na turystów pracownia garncarska, kuźnia, chaty z robotkami ręcznymi, dom chleba, zwierzyniec. Kolejnymi atrakcjami są Skansen w Pstrążnej, korty tenisowe, Ranczo Montana, Park linowy, AquaPark, Muzeum Żaby, Pomnik Trzech Kultur, Błędne Skały.