3 kroki do zakupu polisy turystycznej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiele nieprzewidzianych zdarzeń może zepsuć urlop za granicą. Choroba, wypadek, kradzież dokumentów czy bagażu, odwołanie lotu w ostatniej chwili – takie sytuacje do rzadkości nie należą, a ochronę przed ich finansowymi konsekwencjami zapewnia polisa turystyczna. Jak ją kupić? To prostsze niż myślisz.

Krok pierwszy – zastanów się, czego potrzebujesz

Polisa polisie nierówna – nie ma jednej opcji, która będzie dobra dla wszystkich. Nie bez znaczenia w tym kontekście są takie przesłanki jak: termin i miejsce oraz charakter wyjazdu (planujesz wypoczynek i zwiedzanie czy może uprawianie sportów ekstremalnych?), a także twój wiek i stan zdrowia. Przykładowo osoby cierpiące na chorobę przewlekłą powinny ubezpieczyć się od jej następstw. Podobnie jest z tymi, którzy podczas urlopu za granicą zamierzają aktywnie wypoczywać – jeździć na nartach, nurkować itp. Koniecznie sprawdź, jakie dodatkowe opcje ubezpieczeń proponuje firma ubezpieczeniowa oraz co dla niej oznaczają rozmaite pojęcia jak np. wypadek, sport wysokiego ryzyka etc. Niezbędne informacje znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) – tu również zapoznasz się z katalogiem wykluczeń z ochrony ubezpieczeniowej (są to sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania). Przy wyborze ubezpieczenia na Rankomat.pl miej także na uwadze ogólną sumę ubezpieczenia i sumy poszczególnych ubezpieczeń, np. OC, NNW czy kosztów leczenia itd.

Krok drugi – porównaj oferty

Im więcej ofert znajdzie się w zestawieniu, tym lepiej. Dzięki porównywarce internetowej szybko uzyskasz niezbędne dane – propozycje zostaną wyselekcjonowane na podstawie podanych przez ciebie informacji. Porównywanie ubezpieczeń ma wiele zalet. Przede wszystkim jesteś na bieżąco w sytuacji na ryku – porównywarki systematycznie aktualizują bazy. W opisach poszczególnych ofert wyszczególnione są najważniejsze elementy polisy takie jak: ogólna suma ubezpieczenia, sumy poszczególnych ubezpieczeń (ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie kosztów leczenia, OC, NNW itp.), ratownictwo i transport medyczny oraz dodatkowe opcje. Dzięki temu masz pewność, że wybrana przez ciebie polisa turystyczna na Rankomat.pl odpowiada twoim rzeczywistym potrzebom – ponadto nie przepłacasz.

Krok trzeci – kup polisę

Dużą zaletą porównywarek ubezpieczeń turystycznych jest możliwość dokonania od ręki zakupu polisy. Wystarczy przejść na stronę ubezpieczyciela i sfinalizować transakcję. Zajmuje to dosłownie chwilę – stosowne powiadomienia otrzymasz mailem i smsem. Czy ubezpieczenia są drogie? Otóż nie – cena polisy jest bardzo niska w porównaniu z kosztami transportu medycznego czy leczenia za granicą. Jeśli wybierasz się np. na tydzień do Grecji (wypoczynek i zwiedzanie), za ubezpieczenie zapłacisz ok. 20 zł w najtańszym wariancie lub 141 zł w najdroższym. Sporo atrakcyjnych ofert znajdziesz w przedziale od 30 do 60 zł. Jak więc widzisz – to nie jest dużo. Dobra polisa zapewni ci komfort podczas urlopu oraz niezbędne wsparcie (nie tylko finansowe) w trudnych czy kryzysowych sytuacjach.